Nie da się ukryć, że zdecydowana większość inwestorów, którzy decydują się na budowę domów, wybiera raczej standardowe i sprawdzone projekty, które gwarantują zadowolenie oraz duży komfort. Jest to z pewnością bardzo często korzystne rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać, że w katalogach znajduje się znacznie więcej interesujących propozycji, które mogą okazać się znacznie ciekawsze i pod wieloma względami lepsze.
Projekty domów jednorodzinnych to między innymi domy nowoczesne, które wyróżniają się interesującym wyglądem. Tego typu budynki mają zazwyczaj bardzo ciekawą, nietypową formę. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które przywiązują bardzo dużą wagę do oryginalności i lubą się wyróżniać z tłumu. Nowoczesny styl ma bardzo wielu zwolenników, którzy doceniają także inne cechy takich budynków, na przykład ich bardzo dużą funkcjonalność, wykorzystanie różnych nowoczesnych technologii, czy zastosowanie naturalnych, ekologicznych materiałów, takich jak drewno, czy kamień. Wśród projektów domów jednorodzinnych można także znaleźć domy drewniane, które oprócz korzystnego wpływ na zdrowie mieszkańców wyróżniają się również charakterystycznym wyglądem. Drewno to materiał, który daje bardzo duże możliwości, między innymi przy tworzeniu różnych elementów wykończenia i pozwala na osiągnięcie bardzo estetycznych efektów. Jest to z pewnością interesujące rozwiązanie dla zwolenników klasycznych, tradycyjnych domów, którzy cenią sobie ciepłą atmosferę. Interesującym rozwiązaniem są także domy parterowe, które są rozwiązaniem korzystnym pod względem ekonomicznym, powinny więc zainteresować przede wszystkim osoby dysponujące ograniczonym budżetem.
Jak widać wśród projektów domów jednorodzinnych można znaleźć bardzo wiele interesujących propozycji, które w zależności od potrzeb mogą cechować się ciekawą estetyką, oszczędnością lub wysokim komfortem. Oczywiście wybór jednego z takich projektów powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami.