Drewno jako materiał budowlany cieszy się nadal raczej umiarkowanym zainteresowaniem ze strony inwestorów, którzy planują budowę domu jednorodzinnego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że drewno ma całkiem sporo istotnych zalet, o których zazwyczaj zapominamy. Nie da się ukryć, że na rynku można znaleźć wiele bardzo nowoczesnych rozwiązań, które cechują się imponującymi parametrami, jednak czasem najlepszym wyjściem jest zainwestowanie w naturalny produkt.
Domy drewniane to budynki, które zazwyczaj nie kojarzą się zbyt dobrze. Tymczasem wystarczy przejrzeć projekty domów z drewna, które są dostępne w katalogach biur projektowych, żeby przekonać się, że można znaleźć wśród nich wiele bardzo interesujących propozycji, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu inwestorowi. Wśród domów drewnianych można znaleźć nie tylko domki letniskowe przeznaczone do sezonowego użytkowania, ale także również domy jednorodzinne całoroczne. Domy wykonane z drewna charakteryzują się również bardzo ciekawą estetyką. Jest to wbrew pozorom bardzo uniwersalny materiał, który jest wykorzystywany w bardzo tradycyjnych projektach, ale także w nowoczesnych i często oryginalnych budynkach. Domy z drewna to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, które jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Dzieje się tak dzięki specyficznemu mikroklimatowi, który panuje w ich wnętrzu i zapewnia doskonałe warunki mieszkaniowe. Wiele osób ma obawy dotyczące wydatków związanych z ogrzewaniem oraz z trwałością budynków z drewna. Warto pamiętać, że dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu oraz izolacji takie domy jednorodzinne mogą być bardzo trwałe oraz mogą charakteryzować się niedużym zużyciem ciepła.
Jak widać tradycyjny materiał, jakim jest drewno, może pod wieloma względami konkurować z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Dlatego warto wziąć pod uwagę projekty domów z drewna, zwłaszcza że są one bardzo różnorodne.