Wybór projektu dla miłośnika przestrzeni i luksusowych rozwiązań architektonicznych jest nie lada wyczynem. Dom luksusowy jest domem, który powala wielkością, stylem i funkcjonalnością mający służyć domownikom przez wiele długich lat.

Cenienie sobie przy budowie domu przestrzeni i luksusowych rozwiązań architektonicznych oraz dążenie do perfekcji jest zwykle cechą wymagającego inwestora. Projekty domów, nazywane też rezydencjami, to oferty dla najbardziej wymagających klientów, mających spore potrzeby oraz dysponują działką o odpowiedniej powierzchni. Budowa domu luksusowego jest poważną decyzją, wymagającą stosownego budżetu oraz chęci na stworzenie czegoś naprawdę zjawiskowego.

Dobrze zaprojektowany duży dom luksusowy będzie miejscem, którego nie chce się opuszczać. Świetnym rozwiązaniem dla takiego budynku będzie wykorzystanie technologii energooszczędnej. Jest to nowoczesne rozwiązanie, coraz częściej wybierane przez inwestorów. Materiały energooszczędne, z których wykonany jest dom, pozwalają na mniejsze zużycie energii. Na początku ta inwestycja wymaga sporych nakładów niż wersja klasyczna, jednakże większa część poniesionych wydatków zwraca się w trakcie użytkowania domu.

Wybór projektu domu jest kolejnym elementem. Domy luksusowe ze względu na swoją dużą powierzchnię użytkową najczęściej są budynkami piętrowymi, jednak posiadając ogromną działkę, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powstał tam piękny dom parterowy. Taki rodzaj budynku sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy w domu mają mieszkać małe dzieci, seniorzy lub niepełnosprawni. W wersji piętrowej jest bogaty wybór schodów, które poza zastosowaniem praktycznym urozmaicają wnętrze, balkony, taras na piętrze- dom piętrowy daje takie możliwości. W projekcie budynku można również uwzględnić basen, fontannę czy oczko wodne- co jest idealnym pomysłem na relaks po ciężkim, upalnym dniu. Otoczenie rezydencji pięknie prezentuje się ciekawie zaprojektowanym ogrodem. Zielona przestrzeń uspokaja i pomaga wypocząć.