Jeśli weźmiemy pod uwagę warunki finansowe, w tym koszty budowy i eksploatacji, dla inwestorów prywatnych najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są domy parterowe, których zwieńczeniem staje się stromy dach. Takie domy są stosunkowo niedrogie na etapie budowy i niedrogie w utrzymaniu. Jedynym mankamentem może być kwestia zbyt małej przestrzeni użytkowej. Ale i na to jest sposób. A jest nim projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem.
Na dobrą sprawę poddasze może pełnić wiele funkcji. Warto podkreślić, że daje ono również wiele możliwości aranżacyjnych. Jest więc idealne zarówno na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne, jak i na przykład biurowe. Zagospodarować można je na wiele sposobów. Ważne jednak, aby od razu podkreślić, że w planach poddasze ma być zagospodarowane. Dzięki temu w przyszłości unikniemy prac związanych z jego zagospodarowaniem.

Każdy człowiek w swoim życiu powinien posiadać jakąś przystań- miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie i które pozwoli mu na odetchnięcie po ciężkim dniu pracy i zaznanie trochę prywatności.
Wielu ludzi żyje w kamienicach i blokach, ale coraz więcej rodzin decyduje się na projekt domu. Przed budową można zdecydować o tym jak duży ma być budynek, więc dostosowanie funduszy domowych do inwestycji we wznoszenie nowego lokum nie powinno być problematyczne.
Ostatnimi czasy popularność zdobywają domy parterowe. Ze względu na to, że koszty ich budowy nie są tak wysokie jak chociażby tych jednopiętrowych, są one szansą na zdobycie własnego lokum przez rodzinę w przystępnej cenie. Oczywiście mieszkanie w domu zapewnia więcej prywatności niż jakiekolwiek mieszkanie, dlatego jest to dobra opcja do rozpatrzenia przez większe rodziny pragnące jak najwięcej spokoju i intymności zacisza domowego.